МЦ Your Baby

Site name

Причини звернень до інфекціоніста

Кишкові інфекції: харчова токсикоінфекція, дизентерія, сальмонельоз, ротовірусна інфекція, ієрсиніози та ін.

? Якщо Вас турбують нестійкі випорожнення, особливо, зеленуватого або жовтуватого кольору, слабкість, підвищена температура тіла, озноб, пітливість, нудота, блювота, відраза до їжі або деяким продуктам харчування, особливо якщо Ви вжили в їжу підозрілий по виробнику та якості або куплений в незнайомому місці продукт харчування.

Повітряно-крапельні інфекції: грип, ГРВІ, краснуха, коклюш, скарлатина, кір, інфекційний мононуклеоз та ін.

?Вас повинні насторожити такі прояви, як висока температура тіла, озноб, пітливість, ломота в тілі, світлобоязнь, слабкість, головний біль, будь-які види висипань на шкірі: рожеві плями різної конфігурації, розміру, що виступають над поверхнею шкіри папули, гнійники (пустули), збільшення лімфовузлів, висипання на слизовій оболонці щік, м'якого і твердого піднебіння, гавкаючий кашель.

Вірусні гепатити: гепатит А, гепатит С, гепатит В та ін.

?темна до кольору пива сеча і знебарвлений кал, жовтяниця (пожовтіння склер, шкірних покривів), тяжкість і / або хворобливість в правому підребер'ї, нудота, блювота, лихоманка, головний біль, біль в суглобах, втрата апетиту, слабкість і втомленість.

Дитячі інфекції у дорослих:

?краснуха, коклюш, скарлатина, кір, паротит, дифтерія та ін. - будь-які види висипань на шкірі, збільшення лімфовузлів, лихоманка, нападоподібний кашель, болі в животі, зниження апетиту, слабкість, білі або сірі плівки на мигдаликах, збільшення привушних слинних залоз ..

Паразитарні захворювання:

?ентеробіоз, аскаридоз, лямбліоз та ін. - блідість шкірних покривів, слабкість, головний біль, стомлюваність, болі в животі, нестійкі випорожнення, тяжкість в правому підребер'ї, астенічні стани, зниження апетиту, кашель з незначною кількістю мокротиння з домішкою або без, висипання по типу кропив'янки, нестійкі випорожнення, лихоманка, тріщини і заїди в кутах рота, випадання волосся і т.п.

Бешиха (рожа):

?лихоманка, озноб, головний біль, запаморочення, слабкість, нудота, можливо блювота, через 10-20 годин від початку хвороби з'являються місцеві симптоми - свербіж, відчуття "стягнутості" на органиченно ділянках шкіри, потім припухлість і біль в цих місцях, шкіра в області вогнища гаряча на дотик, напружена.

При бульозній формі запалення на тлі еритеми в різні терміни після її появи утворюються бульозні елементи - бульбашки, що містять світлу і прозору рідину. Пізніше вони спадають, утворюючи щільні бурі кірки, відторгаються через 2-3 тижні. Всі форми бешихи супроводжуються ураженням лімфатичної системи - лімфаденітом (запалення лімфатичних вузлів), лімфангітом (запалення лімфатичних судин). Первинна рожа частіше локалізується на обличчі, рецидивуюча - на нижніх кінцівках. Розрізняють ранні рецидиви (до 6 місяців) і пізні (понад 6 місяців).

Кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма:

? якщо Ви виявили у себе місце укусу невідомої комахи і / або ділянку почервоніння шкіри у вигляді плями (кольцевидного почервоніння шкіри) з неприємними відчуттями в ньому, найчастіше на попереку, тулубу, ногах, і якщо Ви тиждень або навіть місяць тому виїжджали за місто, зверніть увагу на деякі симптоми, які можуть вказувати на наявність у Вас кліщового енцефаліту або хвороби Лайма: головний біль, нудота, повторна блювота, гіперестезія (підвищена чутливість до дотиків), світлобоязнь, поява менінгеальних симптомів (напруга м'язів шиї при приведенні голови до тулуба в лежачому положенні, головний біль, блювота, підвищена сприйнятливість до звуків тощо), виражена стомлюваність і слабкість, виражена емоційна лабільність, болі в суглобах, рухові порушення.

Якщо Ви подорожували в тропічні країни (Індія, В'єтнам, Таїланд, Китай та інші) і після повернення додому стали помічати у себе загальне нездужання й деякі з перерахованих вище симптомів, обов'язково зверніться до інфекціоніста. У багатьох захворювань, що мають збудників з тропічних країн, великий і, головне, прихований інкубаційний період, який приховує розвиток надалі важкого стану.

?Перед поїздкою в тропічні країни не забудьте проконсультуватися з лікарем-інфекціоністом!!!, щоб зробити необхідні для цієї країни щеплення і дізнатися запобіжні заходи і правила перебування там.

За сучасними уявленнями, більше 90% всіх захворювань мають інфекційну природу. Не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням! У зв'язку з безконтрольним і бездумним застосуванням антибіотиків, розвинулася масова резистентність до них у населення. Тільки лікар може точно визначити, якої природи захворювання: вірусної, бактеріальної або паразитарної та призначити лікування