МЦ Your Baby

Site name

Вакцинація проти вірусу папіломи людини (раку шийки матки).

Рак шийки матки (РШМ) посягає друге місто за розповсюдженістю після раку молочної залози серед жінок 15-44 років у країнах Європейського союзу. Кожен рік близько 33 000 жінок захворюють, та близько 15 000 помирають внаслідок раку шийки матки у Європі.

Рак шийки матки (РШМ) посягає друге місто за розповсюдженістю після раку молочної залози серед жінок 15-44 років у країнах Європейського союзу. Кожен рік близько 33 000 жінок захворюють, та близько 15 000 помирають внаслідок раку шийки матки у Європі. (ECDC GUIDANCE, Introduction of HPV vaccines in European Union countries – an update; 2012).

Рак шийки матки є одним з поширених онкологічних захворювань серед жінок працездатного віку також і в Україні. Згідно даних Національного Реєстру раку, в Україні у 2012 році захворіло на рак шийки матки 5 508 жінок, померло 2 257 жінки. Таким чином, кожного дня, внаслідок цього захворювання в Україні помирає 6 жінок.

12,5 % жінок, в яких було виявлено РШМ у 2015 році в Україні не прожили 1 року з моменту встановлення діагнозу. За 2016 рік в м. Харкiвській області зареєстровано 285 випадків РШМ, померло 103 жінки.

вартість лікування 1 випадка РШМ в Україні складає 143 754 гривень.

Причина розвитку раку шийки матки - онкогенні типі вірусу папіломи людини (ВПЛ). В світі існують декілька вакцин проти цієї інфекції, в Україні зареєстровани 2 препарати - "Гардасил" компанії "Мерк-Шарп-Доум" (США-Нідерланди) та «Церварикс» компанії «Глаксо» (Бельгія). 4-х валентна вакцина "Гардасил" дуже коштовна та зараз ії немає в країні. На відміну вакцина "Церварикс" лише 2-валентна, але ці 2 серотипа (16 та 18) викликають левову частку випадків РШМ. ЇПриблизна аптечна вартість однієї дози "Церварикс"– 700 гривень, в нашому закладі сумарна ціна з послугою - 1 000 грн. Для повного курсу вакцинації дівчат віку 9-15 років потрібно 2 дози вакцини, жінок починаючи з 16-річного віку – 3 дози. В Україні згідно Наказу МОЗУ від 16.09.2011 №595 “Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів” вакцинація проти ВПЛ внесена в розділ рекомендованих вакцин та не фінансується державою централізовано. Тому, на жаль, в Україні доступна лише вакцинація за власний кошт.

Існує декілька антивакцинальних аргументів проти цього щеплення. Основний - реальною цілл`ю використання вакцин проти РШМ є зниження фертильності жінок детородного віку в слабкорозвинутих країнах (варіант теорії "золотого мільярду"). Відповідь дуже проста - з 31 країни ЕС немає цієї вакцинації лише в Естонії, не фінансується державою - лише в Румунії. Тому потрібно знаходити можливість щепити дівчат та жінок зараді уникнення ризику захворювання на рак.