МЦ Your Baby

Site name

Навіщо дитині УЗД скринінг?

Чи варто робити скрінінг дитині і коли, якщо стан її здоров’я не викликає питань у батьків та педіатрів?

Чи варто робити скрінінг дитині і коли, якщо стан її здоров’я не викликає питань у батьків та педіатрів?

Багато захворювань і вроджені патологічні стани можуть не викликати ніяких скарг, а коли вони вже з'являються, то може бути вже запущена ситуація. У дитячому віці в різні вікові періоди проводяться профілактичні дослідження різних органів за допомогою УЗД. Дорослим також необхідно хоча б 1 раз на рік проходити дослідження всіх основних систем організму (чим старше стає людина, тим більше виникає в цьому необхідність).

Наскількі безпечна процедура ультразвукової діагностики?

Ультразвукові хвилі, які генеруются приладом абсолютно безпечні та безболісні. На протязі понад 30 років існування ультразвукового дослідження не було жодного негативного впливу на людський організм, чого не можна розповісти про дослідження зі застосуванням рентгенівського випромінювання.

Принцип роботи заснований на віддзеркаленні ультразвукової волни, яку генерує прилад, від тканин організму, та відображенні отриманого сигналу на екрані компьютера у реальному часі.

Як підготувати дитину? Скількі часу займає процедура? Потрібно дитину одягти у зручний одяг, яку можливо легко розстібнути або зняти. Необхідно знати вагу дитини та її зріст для обрахунку вимірів внутрішніх органів та визначення відповідності до індивідуальних норм. Припиняти годування дитині не потрібно, лише дітям віком понад один рік дослідження бажано проводити натщесерце. Процедура займає близько півгодини.

Які органи діагностують? Під час скрінінгу проводять дослідження головного мозку, тимусу, серця, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінку,нирок, надниркових залоз, сечового міхура, тазостегнових суглобів.